Přeskočit na obsah
Ročník 2007 Ročník 2008 Ročník 2009 Ročník 2010 Ročník 2011 Ročník 2012 Ročník 2013 Ročník 2014 Ročník 2015 Ročník 2016 Ročník 2017 Ročník 2018 Ročník 2019
Mimodomov logo

Out of Home 2017

19-21. května 2017

facebook

Realizujeme

asociace Dítě a rodina
New Job New Life

partneři

Generální partner:
Innogy
Hlavní partneři:
Magistrát hlavního města Prahy Nadace Jistota Modrá pyramida TCCM Livesport Nadační fond Albert ČEPS Nadace Terezy Maxové Nadace Naše dítě
Partneři:
Kofola Crocodille Marks and Spencer

Nacházíte se:

Novinky

 • 19. ledna 2018 Zítra přijedou do Prahy 3 děti z DD Česká Kamenice, aby se zúčastnily celodenních workshopů ve firmách. Tuto akci pořádáme jako premiéru s platformou Byznys pro společnost a jejich projektem NEW JOB/NEW LIFE. Dopoledne se děti vydají do společnosti Crocodille, kde na ně čeká zajímavý program a dozví se také, jaké by tady mohly nalézt pracovní uplatnění. Odpoledne jim pak HR školitelé prozradí, jak uspět při hledání práce. Rádi bychom v podobných workshopech pokračovali i do budoucna.
 • 14. ledna 2018 Termín 12. ročníku festivalu OUT of HOME je na světě!! Zúčastníte se? Přijdete? Pomůžete nám? Už se moc těšíme na společné zážitky!! Akce se koná 15.-17. června 2018 s tím, že zážitková hra a slavnostní večer vycházejí na sobotu 16. června. Jsme zvědaví, co nám letošní ročník přinese.
 • 12. ledna 2018 Velké díky patří zaměstnancům společnosti Crocodille, kteří před vánočními svátky vybrali ve prospěch Mimo domov a našich projektů částku 13 400 Kč. Velmi si vážíme nejen letité podpory této společnosti, ale také zájmu o problematiku ohrožených dětí. Zástupci společnosti se s námi opět chystají na výjezdy do dětských domovů, připravujeme také exkurzi do této firmy pro starší děti a zároveň bychom se rádi dohodli na umístění stanoviště do Crocodillu v rámci festivalu OUT of HOME. Ještě jednou moc děkujeme!!
 • 3. ledna 2018 Naše listopadová konference na téma Najdu práci, když jsem z děcáku? měla smysl a průběžně se nám to potvrzuje. I když to chvíli vypadalo, že ji z důvodu nedostatku finančních prostředků budeme muset zrušit, na poslední chvíli se objevilo několik ochotných partnerů a ti nás finančně podpořili. Průběžně nám pak chodily nejrůznější odezvy a ohlasy a zdá se, že bychom se v roce 2018 pustili do pokračování této akce. Zaměstnávání dětí z dětských domovů je velkým a důležitým tématem a rádi bychom se mu i nadále věnovali, ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi. Dovolili bychom si zde uveřejnit jeden z ohlasů a jsme opravdu nesmírně potěšeni, že se další firma zapojuje do celého procesu, díky HR manažerce Ivaně Cvejnohové, která celý program připravila. Se společností MARKS&SPENCER budeme spolupracovat také v rámci našeho festivalu OUT of HOME. Děkujeme moc za pozitivní a motivující přístup!.
 • 31. prosince 2017 PF2018
 • 27. prosince 2017 Velmi si považujeme toho, když se nejen mladí lidé zajímají o své okolí a není jim jedno, co se kolem nás děje. Oslovila nás na konci roku platforma mladých studentů, kteří si říkají Pražští Pepíci a nabídli nám spolupráci. Sešli jsme se, popovídali si a dohodli se. Pražští Pepíci s námi budou jezdit na výjezdy, pomůžou nám během festivalu OUT of Home a budou šířit osvětu spojenou s tím, co děláme. Budeme se těšit na spolupráci v novém roce a jsme moc rádi, že budou mít děti z dětských domovů další spojence. Pražští Pepíci
 • 14. prosince 2017 Vánoční jarmark na pražském magistrátu se vyvedl. Kromě toho, že jsme tady mohli prodávat výrobky dětí z dětských domovů, získali jsme na prodej také další zajímavé předměty od našich přátel. Atmosféra byla příjemná, prezentovalo se zde několik neziskových organizací, a také některé střední školy. Velký úspěch měli na našem stánku andělíčci, které vyráběly děti na našich výjezdech, a také se moc dobře prodávaly výrobky značky We are BAND, kterou vlastní naše kamarádka Andrea z Bechyně. Celkem jsme vydělali 4 205 Kč a byla to pro nás zase nová (obchodní) zkušenost. Na stánku za Mimo domov prodávaly Martina, Petra a Klára. Tak příští rok zase na viděnou! Fotky z jarmarku najedete v galerii.
 • 14. prosince 2017 Máme velkou radost. Obrátili se na nás zástupci z Prague College, že by naše aktivity rádi podpořili formou školní sbírky. Tato sbírka se koná na této škole během prosince. Výtěžek bychom použili na výjezdy do dětských domovů a na workshopy s dětmi, které mají krátce před odchodem. Chtěli bychom moc poděkovat za tuto podporu a doufáme, že se nám podaří najít také další možnosti spolupráce - třeba zapojení studentů do výjezdů nebo do festivalu OUT of HOME. sbírka Prague College Moc děkujeme všem studentům a zaměstnancům Prague College! Sbírka, kterou se rozhodli před vánočními svátky pořádat ve prospěch našeho spolku Mimo domov, dosáhla částky 11 125 Kč. Tyto finance použijeme na výjezdy do dětských domovů a také na náš program Život nanečisto.
 • 9. prosince 2017 Čtvrteční AUKCE v kavárně JERICHO dopadla fenomenálně. Jiné slovo ani použít v tomto případě nejde. Skvělá atmosféra, výborní dražitelé Honza a Hanka, krásné a zajímavé předměty a především pak skvělí a zapálení dražitelé - kombinace toho všeho způsobila, že se vydělalo během tohoto večera přes 100 000 Kč. Tyto finance použijeme na program Život nanečisto a na další aktivity spojené s odcházením dětí z dětských domovů do dospělého života. Děkujeme moc organizátorkám akce a všem, kteří se ten večer zapojili a podpořili skvělou náladu. Moc si této podpory vážíme!
 • 6. prosince 2017 předvánoční jarmark pozvánka Ve středu 13.12.2017 budeme mít svůj prodejní stánek na Vánočním jarmarku Hlavního města Prahy. Otevřený bude od 10h do 17:30. Zakoupit si u nás budete moci jak výrobky dětí z dětských domovů, tak další krásné vánoční dárky ručně vyráběné. Veškerý výtěžek poputuje opět do jednoho z našich zpřátelených dětských domovů.
  Moc rádi vás tam uvidíme :)
  Celý jarmark bude zahájen v 10h koncertem dětského pěveckého sboru.
 • 4. prosince 2017 Předvánoční AUKCE ve prospěch programu Život nanečisto se blíží! Všechny vás srdečně zveme na věhlasnou akci, kterou pořádají každý rok naše spřízněné duše - Simona, Lída, Václava a Hanka. Na tomto zábavně prospěšném večeru se budou dražit skvostná a originální díla věnovaná od samotných autorů a výtěžek poputuje tentokrát na další kurz našeho Života nanečisto. Přijďte a zažijte skvělou atmosféru, vtipnou a pohotovou dražitelku a domů si můžete odnést originální vánoční dárky. Aukce se bude konat 7.12.2017, od 19:00 v kafe Jericho. Těšíme se na vás! Přihlásit se můžete i na Facebook událost.
 • 28. listopadu 2017 Dnes jsme se setkali s Jiřím Šestákem, místopředsedou Senátu ČR a diskutovali jsme o stávající situaci, ve které se nacházejí děti odcházející z dětských domovů do dospělého života. Domluvili jsme se, že Mimo domov připraví podklady (a tvrdá data) pro jednání u kulatého stolu, které by se mělo konat v lednu. Svoláno bude Jiřím Šestákem s tím, že budou přizváni nejen senátoři, poslanci, ale také zástupci neziskových organizací, dětských domovů, ministerstev a děti, které již z DD odešly. Rádi bychom se dobrali ke konkrétním možnostem, jak dětem co nejdříve pomoci, aby přechod dobře zvládly a zapojily se do společnosti. Na schůzce také zaznělo, že by legislativní změny a návrhy mohly vzejít právě také ze strany Senátu. Děkujeme moc za tuto možnost a zájem o problematiku. O dalším vývoji vás budeme informovat.
 • 27. listopadu 2017 Zítra nás čeká setkání s Mgr. Jiří Šestákem, Ph.D., místopředsedou Senátu ČR. Byli jsme osloveni jeho asistentem Michalem Bosákem poté, co slyšeli reportáž před naší konferencí na Českém rozhlasu - Radiožurnálu na téma odcházejících dětí z dětských domovů do společnosti. Rádi by slyšeli více informací a také možností, jak by šlo ze strany státního aparátu více pomoci. Těšíme se na setkání. Na schůzku jdeme za Mimo domov ve složení: Klára Chábová, Martina Prášilová, Roman Hrůza, Lukáš Dolejš a Josef Smrž. O výsledcích jednání vás budeme informovat.
 • 20. listopadu 2017 Střepiny Chtěli bychom moc poděkovat moderátorce Markétě Fialové za natočení vypovídající reportáže, která byla odvysílána tuto neděli v televizních Střepinách. Budeme se i nadále snažit, aby toto téma nezapadlo a byla vůle pomoci těmto dětem především na vládní a parlamentní úrovni. Reportáž začíná na stopáži 14:40 ke shléhnutí na http://novaplus.nova.cz.
 • 17. listopadu 2017 Střepiny NENECHTE SI UJÍT! Tuto neděli večer ve 21:20 se v pořadu Střepiny na TV Nova bude vysílat reportáž na téma, kterým se intenzivně zabýváme a tím je odchod dětí z dětských domovů do běžného života. Natáčeli jsme s moderátorkou Markétou Fialovou a v reportáži se za Mimo domov objeví Klára Chábová a Lukáš Dolejš. Za sociální pracovníky pohovoří Josef Smrž, metodik sociálně-právní ochrany dětí a náš blízký spolupracovník. Doufáme, že i tato reportáž zvedne vlnu zájmu o tuto cílovou skupinu.
 • 13. listopadu 2017 Nadace Vodafone podpořila v rámci svého programu Vpohybu za uplynulých 11 let celkem 408 nejrůznějších projektů a mezi nim byl také náš festival OUT of HOME. Protože ale tento program končí, byli jsme nadací pozváni na rozlučkovou párty, kde jsme měli možnost prezentovat naše sdružení. Za Mimo domov vystoupila na pódiu Eva Slavíková Minaříková, která je koordinátorkou výjezdů do dětských domovů a Lukáš Dolejš, náš přítel, rádce a bývalý svěřenec dětského domova. Děkujeme moc za pozvání a držíme palce nadaci, aby se v novém programu Laboratoř setkala s novými a inovativními projekty. Fotky z akce najedete v galerii.
 • 9. listopadu 2017 Na naší konferenci vystoupil také mezi přednášejícími režisér Igor Chaun, se kterým natáčíme společně dokument o mladých lidech opouštějících dětské domovy. Jeho povídání se podařilo umístit na stránky časopisu REFLEX a vy si ho můžete poslechnout na stránkách reflex.cz.
 • 8. listopadu 2017 Máme tady další mediální výstupy z naší konference. Podívat se můžete na Zprávičky na České televizi http://www.ceskatelevize.cz, nebo si přečíst článek na Novinky.cz. Jsme rádi, že si tohoto tématu média všímají a bylo by moc fajn, kdyby se na něj zaměřili i naši politici.
 • 2. listopadu 2017 Konference na téma Najdu práci, když jsem z děcáku? je za námi a za organizační tým bychom chtěli velmi poděkovat všem partnerům, moderátorce Markétě Fialové, přednášejícím hostům a také účastníkům, kteří přišli a sdíleli s námi své zkušenosti a poznatky. Věříme, že tato akce byla pro všechny alespoň trochu přínosná a děkujeme moc za pozitivní ohlasy a komentáře! O konferenci a tématu začleňování dětí z dětských domovů do společnosti také informují média, více třeba na iDNES.cz V osvětě a podobných kampaních budeme i nadále pokračovat.
 • 31. října 2017 Rádi bychom poděkovali partnerům, kteří nám velmi pomohli s realizací středeční konference Najdu práci, když jsem z děcáku? Finanční prostředky a mentální podporu jsme získali od Modré pyramidy, která je hlavním partnerem akce a naše sdružení podporuje dlouhodobě. Finance nám poskytla i Městská část Praha 1, se kterou jsme realizovali také již několik projektů. Novým partnerem se stala společnost Livesport, čehož si nesmírně vážíme, protože v nás byla tímto vložena důvěra od nového subjektu. Společnosti FRUJO, Crocodille a Bageterie Boulevard nám pomohly v letošním roce s realizací našeho projektu Život nanečisto (aktivity zaměřené na přípravu větších dětí na odchod do dospělého života), proto jsme se rozhodli je spojit také s naší konferencí a tímto jim poděkovat. Velmi děkujeme také neziskové organizaci Nadání a dovednosti, která nám poskytla své kontakty a umožnila oslovit společnosti, které děti z dětských domovů dnes již zaměstnávají. Podporu nám také poskytla Asociace Dítě a rodina, která nám pomohla oslovit všechny členy s pozvánkou a propagovala naši akci na svých stránkách. A velké poděkování patří i našim mediálním partnerům, konkrétně pak projektu Pro Fair Play, stanici Regina na Českém rozhlasu a časopisu Zámeček.
 • 29. října 2017 program konference A je to tady! Máme pro vás program a seznam přednášejících, kteří vystoupí 1. listopadu se svými zkušenostmi na konferenci Najdu práci, když jsem z děcáku? Budeme se těšit na společné sdílení a doufáme, že se nám podaří nalézt další cesty, jak pomoci dětem opouštějícím dětské domovy se začleněním do dospělého života.
 • 29. října 2017 konference pozvanka 1. listopadu 2017 pořádáme naší první konferenci na téma Najdu práci, když jsem z děcáku? Rádi bychom všem zúčastněným hostům, kteří se pohybují v oblasti zaměstnávání dětí z dětských domovů, nabídli prostor pro sdílení svých zkušeností. Je velice důležité, aby děti, které opustí dětský domov, našly velmi brzy práci a bydlení a dokázaly si se svým vstupem do dospělého života poradit. Na konferenci se setkají odborníci z firem, neziskových organizací, úřadů, dětských domovů a dalších institucí a bude tady prostor pro diskusi, výměnu kontaktů a předávání zkušeností. O programu a hostech vás budeme průběžně informovat i na našem FCB.
  Pokud pracujete ve firmě, která by měla zájem o toto téma, oslovte prosím své personalisty a nabídněte jim účast na naší konferenci. Může se stát, že získané informace jednou využijí v praxi. Stejně tak jsou zváni zástupci neziskovek, dětských domovů a úřadů. Pokud se vás toto téma dotýká, napište prosím na email: martina@mimodomov.cz Děkujeme!
 • 24. října 2017 Naše listopadová konference na téma Najdu práci, když jsem z děcáku? se pomalu blíží a my velkou máme radost, že jsme získali dalšího finančního partnera, kterým je společnost Livesport. Obdrželi jsme dar ve výši 50 000 Kč na realizaci této akce. Moc děkujeme!
 • 20. října 2017 Volby 2017 Není nám jedno, co se kolem nás děje. Proto i lidé z Mimo domov jdou dnes a zítra volit. Záleží nám na tom, aby vládu sestavily strany, které nebudou hájit jen své zájmy. Strany, které povedou dialog a nebudou veřejnost udržovat ve strachu, nenávisti a závisti. Jako Mimo domov se přikláníme ke slovům šéfa Člověka v tísni Šimona Pánka. Děkujeme, že se přidáte!
 • 18. října 2017 Tisková zpráva k naší konferenci je na světě. Doufáme, že tato akce bude pro všechny zúčastněné přínosná a podaří se nám najít návod, jak zaměstnat co nejvíce dětí z dětských domovů tak, aby byly spokojené nejen ony, ale radost z jejich začlenění měli i zaměstnavatelé.
 • 17. října 2017 Jednou z cen letošního festivalu Out of Home byla i pozvánka na 10. narozeniny kadeřnického salonu Misha hair, kterou vyhrála Viktorka z dětského domova Ústí nad Labem - Střekov. Studio si ji samo vybralo, protože byla zkrátka nejšikovnější! Účast na této velkolepé akci si nenechala ujít ani spousta známých osobností, takže kromě úžasné vlasové show si Vikča odnáší ještě spoustu nezapomenutelných zážitků a fotek s českými celebritami. Viktorce dělala doprovod za náš tým Renata. Jsme moc rádi, že si Viky svou cenu užila a už se těšíme na další výherce v dalším ročníku Out of Home 2018! Fotky najdete v galerii.
 • 5. října 2017 Natáčení dokumentu s Igorem Chaunem pokračuje. Tentokrát jsme se vydali s kamerou za klienty Projektu Šance. Jsme moc rádi, že souhlasili s účastí v tomto projektu, byli velmi otevření a vstřícní. Jejich životní osudy jsou velmi pohnuté. Stejně tak bychom rádi poděkovali šéfovi projektu Lászlóvi Sümeghovi za jeho ochotu se na natáčení podílet. Práce celého jeho týmu je pozoruhodná.
 • 27. září 2017 Přes projekt New jobs/new life můžete zveřejnit svá pracovní místa a kolegové z platformy Byznys pro společnost vám budou k dispozici jako průvodci a rádci. Rádi vám pomohou zdolat první obavy a věříme, že se bude postupně dařit zaměstnávat čím dál tím více dětí, které pozitivní odrazový můstek do dospělého života velmi potřebují. Více na stránce s nabídkou brigád.
 • 21. září 2017 Byli jsme pozváni 20. září do diskuse na odborný kulatý stůl, který uspořádala platforma Byznys pro společnost v rámci projektu New Job New Life. Tématem bylo „Mladí lidé a bariéry na trhu práce“. Kromě toho, že jsme zde s kolegyní Martinou Prášilovou hovořily o našich zkušenost s přípravou dětí na odchod do dospělého života, představily jsem také naše projekty. Velmi zajímavé nám přišly také zkušenosti zástupců firem se zaměstnáváním dětí z dětských domovů. Na tento kulatý stůl a jeho téma bude navazovat i akce, kterou připravujeme na 1. listopadu. Již brzy napíšeme více. Další informace najdete v článku Vzdělávání překonává bariéry na trhu. Fotky z debaty najde v galerii.
 • 8. září 2017 Natáčení s režisérem Igorem Chaunem pokračuje. Tentokrát jsme zamířili za Radkem Lacim, který nás pozval k sobě domů a na kameru o něm povídali i jeho přátelé. V Radkově medailonku hovoří i herečka Klára Melíšková, která navštěvuje jeho hodiny streetworkoutu. Děkujeme všem za skvělou atmosféru při natáčení a otevřené výpovědi.
 • 31. srpna 2017 Letošní festival už je minulostí, ale připomínat nám ho budou nejen zážitky, ale také závěrečná zpráva. Tu posíláme také našim partnerům.
 • 10. srpna 2017 Máme skvělou zprávu. Začali jsme natáčet příběhy dětí, které odešly z dětského domova a musely se potýkat s mnoha nástrahami a překážkami, na které nebyly připraveny. Mnoho z nich uspělo, ale mnoho také ne a skončily na dně. Režie se ujal uznávaný dokumentární režisér Igor Chaun a uvidíme, co všechno z natáčení vznikne. S nápadem natočit příběhy dětí přišel Kamil Vacek ze společnosti TCCM a zároveň se rozhodl natáčení podpořit i finančně, náš spolek je garantem a organizátorem natáčení. První natáčecí den jsme zahájili příběhem Olinky Mistrové, která j členkou týmu Mimo domov a s natáčením souhlasil i Lukáš Dolejš. Průběžně vás budeme o tomto projektu informovat...a přejeme vám hezké léto.
 • 8. června 2017 Velmi si považujeme toho, když naše aktivity a projekty podpoří nový partner. Tím je česká společnost TCCM, která se specializuje na telekomunikační kanály a rozvoj obchodních značek prémiových mobilních telefonů. Kromě toho, že jsme v této firmě realizovali jednoho z našich letošních zážitkových stanovišť, vedení podpořilo také finančně naše výjezdy do dětských domovů a festival OUT of HOME. Moc děkujeme!
 • 1. června 2017 Jsme moc rádi, že se v médiích objeví občas zmínka o našem průzkumu, který jsme realizovali před dvěma lety s Agenturou Ipsos za podpory Nadace Komerční banky Jistota. A také máme radost, že jsou tato získaná data používána v praxi i jinými neziskovými organizacemi. Článek o dětech opouštějících domovy vyšel na http://www.rodina.cz/clanek10999.htm
 • 26. května 2017 Tento víkend nás čeká další výjezd za dětmi do Zvíkovského Podhradí. Jsme zvědaví, jaké mají dojmy z festivalu a vezeme s sebou také zajímavé hosty, tentokrát čtyřnohé. Od čtvrtka jsou také v akci naši zkušení lektoři z programu Život nanečisto, kteří vyrazili za dětmi na Mařanův mlýn na další kurz, tentokrát bude řeč na téma PRÁCE. Tak doufáme, že se obě akce vydaří.
 • 22. května 2017 I když bylo letošní hodnocení a bodování týmů velmi obtížné, nakonec jsme se dopočítali, i když bodové rozestupy byly opravdu minimální. První místo letos získal Dětský domov Kroměříž a dojetí všech (a velká a dojemná radost asistentů Viktora a Báry) dojaly i nás. Druhé místo obsadil sympatický tým z Aše a třetí místo vybojovaly děti z Lichnova. Moc gratulujeme a všem účastníkům děkujeme za velké nasazení na stanovištích. Doufáme, že jste si festival letos náležitě užili. Těšíme se na další ročník! Kompletní výsledky naleznete zde.
 • 22. května 2017 Během slavnostního večera jsme vyhlašovali několik dalších cen. Jednou z nich bylo také ocenění Nejsympatičtější tým. Tento dětský domov byl velmi kladně hodnocený nejen lektory, ale také instruktory na stanovištích za své aktivní zapojení a zápal. Stal se jím DD Krnsko se svými asistenty Radkou a Honzíkem Musílkovými. Gratulujeme!
 • 17. května 2017 Festival OUT of HOME byl dnes oficiálně zahájen ve smíchovském Lokal bloku schůzkou s instruktory, kteří jsou naší prodlouženou rukou na zážitkových stanovištích. Dohlížejí na hladký průběh workshopů, jsou k ruce lektorům a pomáhají s bodováním týmů. Na sraz za námi dorazila také redaktorka z Českého rozhlasu, která si povídala o akci s Klárou Chábovou z Mimo domov, Kamilou Klausovou z Echo24.cz a Ivanou Vejvodovou z Vodafonu. Obě tyto společnost s námi spolupracují a připravují pro děti stanoviště. O instruktory se stará za náš tým Kristýna Juřinová a zážitkovou hru připravuje Martina Prášilová. Fotografie z akce najdete v galerii. Už se to blíží!
 • 17. května 2017 Jedno z našich stanovišť festivalové zážitkové hry se bude odehrávat v redakci internetového deníku Echo24, kde si děti vyzkoušejí profesi NOVINÁŘE. Více prozrazovat nebudeme, ale věříme, že je toto stanoviště bude bavit. Celým dnem je bude provázet editorka Kamila Klausová a my děkujeme za tuto spolupráci i za propagaci naší akce.
 • 11. května 2017 Představujeme vám letošní vizuál OUT of HOME ze studia našeho osvědčeného grafika Romana Kastla ze studia EKD. Zvolili jsme motiv šipky (cesty), která míří vzhůru. Naším velkým přáním je, aby i děti z dětských domovů nalezly svou cestu, po které se jim dobře půjde a budou šťastné.
 • 10. května 2017 Významným partnerem našeho spolku Mimo domov je společnost Crocodille. Od prvního ročníku podporuje náš festival OUT of HOME svými bagetami a díky tomu můžeme účastníkům zajistit kvalitní svačiny. Mnohokrát nám Crocodille pomohl také při realizaci dalších aktivit, mezi nimi byla například finanční podpora velkého průzkumu mezi dětmi z dětských domovů a dětmi, které odešly. V současné době vyjednáváme také o spolupráci v rámci našeho programu Život nanečisto. Děkujeme! Více na crocodille.com
 • 22. dubna 2017 Nezisková organizace Múzy dětem, od které jsme převzali organizaci projektu Život nanečisto, hledá pomocníky na svou velkou tradiční akci Závod dračích lodí. Další, 8. ročník, se koná v sobotu 13. května a múzy hledají patrony jednotlivých posádek i další pomocníky na stanovištích a případně také někoho na pozici koordinátora na místě. Odměny jsou symbolické (500 - 800 Kč podle typu pomoci). Pěkný zážitek je prý garantován. Zájemci se mohou hlásit na email: karel.navratil@volny.cz
 • 16. dubna 2017 Dva renomovaní novináři Jan Pergler a Jan Dražan (zástupce šéfredaktora Echo24.cz) vydali velmi pěknou knížku Náš Václav Havel, ve které na tři desítky osobností vzpomínají v otevřených a obsáhlých rozhovorech na prezidenta, kamaráda, disidenta i šéfa. Rádi bychom na tento titul upozornili. Echo24 a Honza Dražan podporují naše aktivity a kromě toho, že tento portál informuje o našich akcích, pomáhají nám s jedním ze zážitkových stanovišť v rámci festivalu OUT of HOME. Děti v redakci nahlížejí pod pokličku novinářské profese. Musíme si pomáhat! Knihu si určitě přečtěte.
 • 25. března 2017 Fotky z výjezdu do DD Zvíkovské Podhradí najdete v sekci fotogalerie.
 • 9. března 2017 Zavázali jsme se, že bychom v letošním roce chtěli realizovat minimálně dvanáct výjezdů do dětských domovů se zajímavými lektory a programem, abychom se dětem mohli více věnovat a přivážet jim užitečná témata. Další výjezd se konal 11. února do Dětského domova v Radeníně a kromě skvělých filmařů z Meloun production s námi vyrazila také vizážistka Martina Klímová. Tvořili jsme, filmovali, stříhali a malovali na sebe i na papír a na výsledek se můžete podívat v naší fotogalerii. Moc děkujeme dětem za jejich nasazení a zájem. A brzy na viděnou.
 • 13. února 2017 Hledáme lektory a umělce na naše víkendové výjezdy do dětských domovů! Jste v něčem dobří a rádi byste to předali dál? Sestavujeme tým, který by s námi jezdil pravidelně. Jste mladá kapela, divadlo, pracujete jako vizážisté, píšete do novin, sportujete, umíte nakládat s financemi, znáte online prostředí a dokážete povídat třeba o kyberšikaně? Budeme rádi, když se ozvete na email: klara@mimodomov.cz Vše probereme na schůzce. Těšíme se na nové lidi!
 • 23. ledna 2017 11. ročník festivalu OUT of HOME má již své datum. Celá akce se rozjede 19. května a potrvá až do 21. května. Rádi bychom pozvali do Prahy zase 25 týmů z dětských domovů, které si během zážitkové hry vyzkoušejí nejrůznější profese, brigády a volnočasové aktivity. Těšíme se moc a doufáme, že se akce vydaří.
 • 28. prosince 2016 Dostali jsme krásný dárek pod stromeček. Společnost ČEPS, a.s. reagovala na naši žádost o finanční podporu kurzů Život nanečisto kladně a příští rok nám poskytne 100 000 Kč. Máme velkou radost a už se těšíme na další dospívající děti, které se do programu přihlásí. Moc děkujeme!
 • 24. prosince 2016 PF2017
 • 23. prosince 2016 Co by to bylo za Vánoce bez předvánočních výjezdů...
  Tentokrát jsme podnikli předvánoční výjezdy do Dětských domovů Radenín a Dlažkovice. V duchu Vánoc se nesla také dílna, kde si děti vyrobily andílky z korálků a originální přáníčka. Vrhly se do toho s takovou vervou a nadšením, že nebyly k zastavení! Výsledkem jsou okouzlující výrobky, které se pokusíme prodat a utržené peníze pošleme zpět dětem. Do Dětského domova Radenín s námi jela i Regina Chládková z Vodafonu, která měla pro děti připravený workshop na téma kyberšikana. Téma bylo pro děti nejen poutavé, ale hlavně přínosné. Největší nadšení a ovace sklidili naši vzácní hosté, (kteří se ve dvou výjezdních dnech vystřídali), prvotřídní hudebníci a muzikanti - Xindl X (toho asi nemusíme představovat), Albert Černý (frontman skupiny Lake Malawi), Miloš Vacík (vynikající perkusionista), kteří společně s dětmi hráli a zpívali, až se zdi otřásaly v základech, protože do toho všichni šli naplno a bez zábran..:) Atmosféra byla úžasná a všichni nadšení! Oba výjezdy se náramně povedly a moc jsme si je užili. Velké díky všem dětem i tetám a strejdům za skvělé přijetí a úžasnou spolupráci. Největší dík patří našim skvělým hostům, kteří dětem připravili nezapomenutelný zážitek a věnovali ten nejlepší dárek - sami sebe. Krásné Vánoce všem a už se moc těšíme, až se po novém roce zase uvidíme...:)
  Za tým Mimo domov na výjezd tentokrát jeli a vše připravili: Eva Slavíková Minaříková, Renata Ulvrová, Marek Landštof a malí pomocníci Laura a Tobík.
 • 20. prosince 2016 Výtěžek, který jsme získali na benefiční akci v Lucerně, která se konala 12. listopadu, ve výši 14 000 Kč, jsme rozdělili. Dětem do DD Radenína jsme poslali 8000 Kč a tyto prostředky využijí během jarních prázdnin na zapůjčení lyží a na uhrazení vleků. Zbývající částka půjde na projekt Život Nanečisto. Moc děkujeme všem za podporu.
 • 10. prosince 2016 Na rádiu Wave jsme měli možnost v pořadu Automatky prezentovat projekt unikátních debat na vysokých školách a zároveň byla řeč o dětských domovech a pěstounské péči. Do vysílání byly pozvány Klára Chábová za Mimo domov a Svatava Poulson za Asociaci Dítě a rodina. Druhý díl debat je za námi, moc děkujeme všem účastníkům za to, že přišli. Diskuse byla velmi zajímavá. Diskutující se shodli na tom, že by se při jakýchkoliv změnách v systému měl brát ohled především a jenom na práva dětí a jejich duševní zdraví. Každý necitlivý, nebo neuvážený zásah do jejich života, může znamenat trvalé a nevratné následky.
 • 2. prosince 2016 Tento víkend čeká na některé členy našeho týmu výjezd za dětmi do DD Radenín a do DD Dlažkovice. V Radeníně se děti dozví od Reginy ze společnosti Vodafone něco o kyberšikaně, a jak se jí bránit, nebude chybět ani výtvarná dílna, divadelní představení a zahrát jim přijede i Xindl X, čehož si moc považujeme. V Dlažkovicích si budou děti vyrábět vánoční dárky v podobě přáníček a šperků a čeká na ně i hudební dílna. Už se moc těšíme.
 • 29. listopadu 2016 Druhý díl série unikátních debat na téma Ohrožené dítě se blíží! Moderátorka Daniela Drtinová přivítá 8. prosince na Filozofické fakultě UK i tentokrát zajímavé hosty, kteří budou diskutovat o ústavní péči, ale také pěstounech. Téma rušení dětských domovů je stále velmi probírané, stejně tak ale i kvalita a funkčnost pěstounů, kteří se odložených dětí ujímají. Přijďte si poslechnout názory a postřehy lidí, kteří se danou problematikou zabývají. A zapojte se do diskuse. Diskuse bude určitě zajímavá!
  Podpořit akci můžete i tím, že budete sdílet událost na Facebooku.
 • 23. listopadu 2016 Profesní online magazín Best of...nám nabídl prostor na prezentaci našeho sdružení Mimo domov formou rozhovoru s předsedkyní Klárou Chábovou. "Vážím si nesmírně našeho týmu, ve kterém jsou skvělí lidé. Společně můžeme podporovat děti z dětských domovů znevýhodněné tím, že vyrůstají mimo funkční rodinu. Rozhovor pro magazín pro mne byla příležitost, abych poděkovala celému týmu za skvělou práci a oslovila případné také nové partnery, či dobrovolníky, kterých není nikdy dost," doplňuje Klára. Děkujeme za tento prostor a držíme palce zakladatelce magazínu Míše Lejskové, která se stane v novém roce maminkou, aby vše dobře dopadlo.
 • 22. listopadu 2016 Benefiční akce v Lucerně, která se konala 12. listopadu, dopadla moc dobře. Výtěžek z vánočního prodeje ve výši 14 000 Kč půjde na nákup výtvarných a sportovních pomůcek pro děti z DD Radenín, a také částečně na úhradu jednoho z kurzů Život Nanečisto. Moc děkujeme všem, kteří dorazili a podpořili nás. Velké díky patří i skvělým hudebníkům, kteří přispěli k atmosféru celé akce. A rádi bychom také poděkovali našim prodejcům, kteří přinesli skvělé výrobky. Tak příští rok zase na viděnou a doufáme, že dorazí více našich příznivců, přátel a pomocníků.
 • 9. listopadu 2016 Rádi bychom vás pozvali na naši benefiční akci do Lucerny dne 12. listopadu od 14h, která se ponese v duchu zásnubního večírku:-) Náš spolek Mimo domov se dohodl se spolkem Múzy dětem na tom, že převezmeme pod svá křídla realizaci programu Život nanečisto, kdy Múzy dětem zůstaly nadále partnerem projektu, mj. pro styk s dětskými domovy. O tomto jsme vás ale již informovali na jaře tohoto roku. A protože jsme ještě neměli možnost, toto spojení řádně oslavit, činíme tak právě nyní. Moc bychom si přáli, aby se nám podařilo sehnat pro realizaci Života nanečisto dostatek finančních prostředků na příští rok i na roky další. A budeme potěšeni, když přijdete a podpoříte nejen ženicha a nevěstu v jejich společném snažení, ale příjemně se také pobavíte. A kdybyste náhodou přemýšleli, že byste snoubencům rádi něco věnovali do společné domácnosti, podívat se můžete na http://svatba.mimodomov.cz/.
  Benefiční večírek
 • 5. listopadu 2016 V sobotu 22.10. jsme se v Golfovém resortu Olomouc setkaly s týmy z Dětského domova Liptál a Ústí nad Labem - Střekov, které si zde byly vybrat svou loňskou a letošní výhru z festivalu Out of Home. Golfové výuky se ujal velmi příjemný a šikovný instruktor Michal Kratochvíl a všichni jsme si to jak se patří užili. Fotografie z akce najdete v galerii.
 • 27. října 2016 Našemu spolku Mimo domov byla nabídnuta možnost, prezentovat se na celorepublikové akci Firma roku 2016 a Živnostník roku 2016. Ve čtvrtek večer budou vyhlášeny výsledky krajského kola pro Prahu a Středočeský kraj a předsedkyně spolku Klára Chábová zde bude v rámci kategorie Odpovědná firma roku, představovat aktivity spojené s dětmi z dětských domovů. Tuto příležitost nám nabídla společnost Vodafone, která je generálním partnerem kategorie Firma roku. Jsme moc rádi, že máme příležitost, oslovit takto další společnosti, které mohou dětem nabídnout například zaměstnání, kurzy, apod.
 • 20. října 2016 Ve čtvrtek 20.10. jsme vyrazili do Dětského domova Trnová. Zde jsme se při naší poslední návštěvě malovali s dětmi obrazy, které jsme pak prodali a za utržené peníze pořídili různé potřebné hygienické pomůcky a balóny. Za výraznou pomoc bychom chtěli tímto poděkovat DM drogerii, protože věnovali dětskému domovu jak část hygienických potřeb, tak další nepostradatelné pomůcky. A protože rádi děláme radost, vzali jsme s sebou herce z našeho spřátelého divadla D21, kteří dětem zahráli pohádku O pejskovi a kočičce. Už teď se těšíme, až do Trnové zase vrátíme! :) Na fotky ze výjezdu se můžete podívat v naší galerii.
 • 17. října 2016 O víkendu 30.9.-2.10. byly na Vodní nádrž Nechranice vítězné týmy z DD Ústí nad Labem - Střekov a DD Kroměříž, aby si tu užily své výhry z loňského a letošního ročníku festivalu Out of Home. Pod dohledem několikanásobného mistra České republiky a olympionika Tomáše Maliny a jeho skvělé asistentky Lucky Drobné si měly možnost vyzkoušet windsurfing (teoreticky i prakticky) po celé dva dny. Bylo to prima :) Už teď se těšíme do Olomouce, kde si pro změnu dáme golf s DD Ústí nad Labem - Střekov a DD Liptál. Na fotky se můžete podívat v naší galerii.
 • 11. října 2016 Náš společný projekt s Asociací Dítě a Rodina, kterým jsou unikátní debaty na vysoké škole na téma Ohrožené dítě, jsme měli možnost dnes prezentovat v pořadu Sama doma na České televizi. Rozhovor začíná na 42 minutě. Sama doma
 • 10. října 2016 Naše besedy s moderátorkou Danielou Drtinovou a zajímavými hosty na téma Ohrožené dítě se blíží a byli bychom rádi, kdyby byla účast ze strany studentů, a také laické i odborné veřejnosti, hojná. Nejen o hlavním důvodu realizace těchto besed budeme hovořit v úterním vysílání pořadu Sama doma na České televizi. Za Mimo domov vystoupí Klára Chábová, za partnera a garanta diskusí - Asociaci dítě a rodina, bude hovořit tajemnice Svatava Poulson. Rozhovor se bude vysílat kolem 13h.
 • 9. října 2016 Naše logo prošlo drobnou úpravou. Často se nám stává, že logo Mimo domov někam umístíme, ale není k přečtení, o jakou se jedná organizaci. Třeba to už teď bude o něco lepší. Všechny barevné varianty najdete v rubrice PRESS.
 • 6. října 2016 Pilotní díl ze série unikátních debat na téma Ohrožené dítě začíná již ve čtvrtek 13. října. Moderování se ujala Daniela Drtinová a konat se bude na Filozofické fakultě UK, nám. Jana Palacha 2 od 16.45. Náš spolek Mimo domov oslovil tým z Asociaci dítě a rodina, zda by se spolu s námi chtěli podílet na osvětě a komunikaci témat zaměřených na odložené a ohrožené dětí. Ta jsou mnohdy zkreslována. Ať už jde o rušení či nerušení dětských domovů, podmínky pro pěstounskou a adoptivní péči, práci s biologickými rodinami, či jen dodržování a respektování práv dotčených dětí. Debaty jsou přístupné laické i odborné veřejnosti a naším cílem je, přispět k lepší osvětě a upozornit na problémy spojené s ohroženou mládeží, které je potřeba řešit a věnovat jim pozornost.
 • 19. září 2016 Je nám velkým potěšením, že jsme nalezli ve společnosti Vodafone partnera a podporovatele, se kterým máme za sebou již několik společných aktivit. Vážíme si velmi dlouholetých kamarádství. Tentokrát jsme byli za Vodafone nominováni a přizvání na společenské setkání českých podnikatelek, kde budeme moci prezentovat nejen Mimo domov, ale také smysl našeho konání. Akce se koná 20. září od 16 h a naše prezentace se bude jmenovat O poslání....
 • 11. září 2016 Jsme rádi, když jsou publikovány texty, které představují široké veřejnosti osudy dětí, které žijí v dětských domovech. Mnoho dětí, které byly odložené, se dokázaly poprat se svým těžkým osudem a vydaly se po dosažení dospělosti vlastní cestou. Celá řada jiných ale tento přechod nezvládly a skončily v sociální síti, či neznámo kde. Je proto velmi důležité, aby se především ze strany politiků a úředníků podporovaly projekty a programy (zákony), které napomohou integraci dětí do společnosti a bude jim tak podána pomocná ruka ve chvíli, kdy to velmi potřebují. Článek si můžete přečíst v naší rubrice Napsali o nás.
 • 16. srpna 2016 Závěrečná zpráva z letošního 10. ročníku festivalu OUT of HOME je hotová. Kromě toho, že obsahuje základní informace o naší akci, nechybí ani fotografie a poděkování našim partnerům. Zpráva je ke stažení v rubrice PRESS.


Novinky z minulého ročníku najdete na http://2016.mimodomov.cz

 

© Copyright Mimo domov, o.s. 2009-2024, webmaster: Radim Hašek


Přejít na začátek stránky