Přeskočit na obsah
Ročník 2007 Ročník 2008 Ročník 2009 Ročník 2010 Ročník 2011 Ročník 2012 Ročník 2013 Ročník 2014 Ročník 2015 Ročník 2016 Ročník 2017 Ročník 2018 Ročník 2019
Mimodomov logo

Out of Home 2017

19-21. května 2017

facebook

Realizujeme

asociace Dítě a rodina
New Job New Life

partneři

Generální partner:
Innogy
Hlavní partneři:
Magistrát hlavního města Prahy Nadace Jistota Modrá pyramida TCCM Livesport Nadační fond Albert ČEPS Nadace Terezy Maxové Nadace Naše dítě
Partneři:
Kofola Crocodille Marks and Spencer

Nacházíte se:

Novinky

 • 19. ledna 2018 Zítra přijedou do Prahy 3 děti z DD Česká Kamenice, aby se zúčastnily celodenních workshopů ve firmách. Tuto akci pořádáme jako premiéru s platformou Byznys pro společnost a jejich projektem NEW JOB/NEW LIFE. Dopoledne se děti vydají do společnosti Crocodille, kde na ně čeká zajímavý program a dozví se také, jaké by tady mohly nalézt pracovní uplatnění. Odpoledne jim pak HR školitelé prozradí, jak uspět při hledání práce. Rádi bychom v podobných workshopech pokračovali i do budoucna.
 • 14. ledna 2018 Termín 12. ročníku festivalu OUT of HOME je na světě!! Zúčastníte se? Přijdete? Pomůžete nám? Už se moc těšíme na společné zážitky!! Akce se koná 15.-17. června 2018 s tím, že zážitková hra a slavnostní večer vycházejí na sobotu 16. června. Jsme zvědaví, co nám letošní ročník přinese.
 • 12. ledna 2018 Velké díky patří zaměstnancům společnosti Crocodille, kteří před vánočními svátky vybrali ve prospěch Mimo domov a našich projektů částku 13 400 Kč. Velmi si vážíme nejen letité podpory této společnosti, ale také zájmu o problematiku ohrožených dětí. Zástupci společnosti se s námi opět chystají na výjezdy do dětských domovů, připravujeme také exkurzi do této firmy pro starší děti a zároveň bychom se rádi dohodli na umístění stanoviště do Crocodillu v rámci festivalu OUT of HOME. Ještě jednou moc děkujeme!!
 • 3. ledna 2018 Naše listopadová konference na téma Najdu práci, když jsem z děcáku? měla smysl a průběžně se nám to potvrzuje. I když to chvíli vypadalo, že ji z důvodu nedostatku finančních prostředků budeme muset zrušit, na poslední chvíli se objevilo několik ochotných partnerů a ti nás finančně podpořili. Průběžně nám pak chodily nejrůznější odezvy a ohlasy a zdá se, že bychom se v roce 2018 pustili do pokračování této akce. Zaměstnávání dětí z dětských domovů je velkým a důležitým tématem a rádi bychom se mu i nadále věnovali, ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi. Dovolili bychom si zde uveřejnit jeden z ohlasů a jsme opravdu nesmírně potěšeni, že se další firma zapojuje do celého procesu, díky HR manažerce Ivaně Cvejnohové, která celý program připravila. Se společností MARKS&SPENCER budeme spolupracovat také v rámci našeho festivalu OUT of HOME. Děkujeme moc za pozitivní a motivující přístup!.
 • 31. prosince 2017 PF2018
 • 27. prosince 2017 Velmi si považujeme toho, když se nejen mladí lidé zajímají o své okolí a není jim jedno, co se kolem nás děje. Oslovila nás na konci roku platforma mladých studentů, kteří si říkají Pražští Pepíci a nabídli nám spolupráci. Sešli jsme se, popovídali si a dohodli se. Pražští Pepíci s námi budou jezdit na výjezdy, pomůžou nám během festivalu OUT of Home a budou šířit osvětu spojenou s tím, co děláme. Budeme se těšit na spolupráci v novém roce a jsme moc rádi, že budou mít děti z dětských domovů další spojence. Pražští Pepíci
 • 14. prosince 2017 Vánoční jarmark na pražském magistrátu se vyvedl. Kromě toho, že jsme tady mohli prodávat výrobky dětí z dětských domovů, získali jsme na prodej také další zajímavé předměty od našich přátel. Atmosféra byla příjemná, prezentovalo se zde několik neziskových organizací, a také některé střední školy. Velký úspěch měli na našem stánku andělíčci, které vyráběly děti na našich výjezdech, a také se moc dobře prodávaly výrobky značky We are BAND, kterou vlastní naše kamarádka Andrea z Bechyně. Celkem jsme vydělali 4 205 Kč a byla to pro nás zase nová (obchodní) zkušenost. Na stánku za Mimo domov prodávaly Martina, Petra a Klára. Tak příští rok zase na viděnou! Fotky z jarmarku najedete v galerii.
 • 14. prosince 2017 Máme velkou radost. Obrátili se na nás zástupci z Prague College, že by naše aktivity rádi podpořili formou školní sbírky. Tato sbírka se koná na této škole během prosince. Výtěžek bychom použili na výjezdy do dětských domovů a na workshopy s dětmi, které mají krátce před odchodem. Chtěli bychom moc poděkovat za tuto podporu a doufáme, že se nám podaří najít také další možnosti spolupráce - třeba zapojení studentů do výjezdů nebo do festivalu OUT of HOME. sbírka Prague College Moc děkujeme všem studentům a zaměstnancům Prague College! Sbírka, kterou se rozhodli před vánočními svátky pořádat ve prospěch našeho spolku Mimo domov, dosáhla částky 11 125 Kč. Tyto finance použijeme na výjezdy do dětských domovů a také na náš program Život nanečisto.
 • 9. prosince 2017 Čtvrteční AUKCE v kavárně JERICHO dopadla fenomenálně. Jiné slovo ani použít v tomto případě nejde. Skvělá atmosféra, výborní dražitelé Honza a Hanka, krásné a zajímavé předměty a především pak skvělí a zapálení dražitelé - kombinace toho všeho způsobila, že se vydělalo během tohoto večera přes 100 000 Kč. Tyto finance použijeme na program Život nanečisto a na další aktivity spojené s odcházením dětí z dětských domovů do dospělého života. Děkujeme moc organizátorkám akce a všem, kteří se ten večer zapojili a podpořili skvělou náladu. Moc si této podpory vážíme!
 • 6. prosince 2017 předvánoční jarmark pozvánka Ve středu 13.12.2017 budeme mít svůj prodejní stánek na Vánočním jarmarku Hlavního města Prahy. Otevřený bude od 10h do 17:30. Zakoupit si u nás budete moci jak výrobky dětí z dětských domovů, tak další krásné vánoční dárky ručně vyráběné. Veškerý výtěžek poputuje opět do jednoho z našich zpřátelených dětských domovů.
  Moc rádi vás tam uvidíme :)
  Celý jarmark bude zahájen v 10h koncertem dětského pěveckého sboru.
 • 4. prosince 2017 Předvánoční AUKCE ve prospěch programu Život nanečisto se blíží! Všechny vás srdečně zveme na věhlasnou akci, kterou pořádají každý rok naše spřízněné duše - Simona, Lída, Václava a Hanka. Na tomto zábavně prospěšném večeru se budou dražit skvostná a originální díla věnovaná od samotných autorů a výtěžek poputuje tentokrát na další kurz našeho Života nanečisto. Přijďte a zažijte skvělou atmosféru, vtipnou a pohotovou dražitelku a domů si můžete odnést originální vánoční dárky. Aukce se bude konat 7.12.2017, od 19:00 v kafe Jericho. Těšíme se na vás! Přihlásit se můžete i na Facebook událost.
 • 28. listopadu 2017 Dnes jsme se setkali s Jiřím Šestákem, místopředsedou Senátu ČR a diskutovali jsme o stávající situaci, ve které se nacházejí děti odcházející z dětských domovů do dospělého života. Domluvili jsme se, že Mimo domov připraví podklady (a tvrdá data) pro jednání u kulatého stolu, které by se mělo konat v lednu. Svoláno bude Jiřím Šestákem s tím, že budou přizváni nejen senátoři, poslanci, ale také zástupci neziskových organizací, dětských domovů, ministerstev a děti, které již z DD odešly. Rádi bychom se dobrali ke konkrétním možnostem, jak dětem co nejdříve pomoci, aby přechod dobře zvládly a zapojily se do společnosti. Na schůzce také zaznělo, že by legislativní změny a návrhy mohly vzejít právě také ze strany Senátu. Děkujeme moc za tuto možnost a zájem o problematiku. O dalším vývoji vás budeme informovat.
 • 27. listopadu 2017 Zítra nás čeká setkání s Mgr. Jiří Šestákem, Ph.D., místopředsedou Senátu ČR. Byli jsme osloveni jeho asistentem Michalem Bosákem poté, co slyšeli reportáž před naší konferencí na Českém rozhlasu - Radiožurnálu na téma odcházejících dětí z dětských domovů do společnosti. Rádi by slyšeli více informací a také možností, jak by šlo ze strany státního aparátu více pomoci. Těšíme se na setkání. Na schůzku jdeme za Mimo domov ve složení: Klára Chábová, Martina Prášilová, Roman Hrůza, Lukáš Dolejš a Josef Smrž. O výsledcích jednání vás budeme informovat.
 • 20. listopadu 2017 Střepiny Chtěli bychom moc poděkovat moderátorce Markétě Fialové za natočení vypovídající reportáže, která byla odvysílána tuto neděli v televizních Střepinách. Budeme se i nadále snažit, aby toto téma nezapadlo a byla vůle pomoci těmto dětem především na vládní a parlamentní úrovni. Reportáž začíná na stopáži 14:40 ke shléhnutí na http://novaplus.nova.cz.
 • 17. listopadu 2017 Střepiny NENECHTE SI UJÍT! Tuto neděli večer ve 21:20 se v pořadu Střepiny na TV Nova bude vysílat reportáž na téma, kterým se intenzivně zabýváme a tím je odchod dětí z dětských domovů do běžného života. Natáčeli jsme s moderátorkou Markétou Fialovou a v reportáži se za Mimo domov objeví Klára Chábová a Lukáš Dolejš. Za sociální pracovníky pohovoří Josef Smrž, metodik sociálně-právní ochrany dětí a náš blízký spolupracovník. Doufáme, že i tato reportáž zvedne vlnu zájmu o tuto cílovou skupinu.
 • 13. listopadu 2017 Nadace Vodafone podpořila v rámci svého programu Vpohybu za uplynulých 11 let celkem 408 nejrůznějších projektů a mezi nim byl také náš festival OUT of HOME. Protože ale tento program končí, byli jsme nadací pozváni na rozlučkovou párty, kde jsme měli možnost prezentovat naše sdružení. Za Mimo domov vystoupila na pódiu Eva Slavíková Minaříková, která je koordinátorkou výjezdů do dětských domovů a Lukáš Dolejš, náš přítel, rádce a bývalý svěřenec dětského domova. Děkujeme moc za pozvání a držíme palce nadaci, aby se v novém programu Laboratoř setkala s novými a inovativními projekty. Fotky z akce najedete v galerii.
 • 9. listopadu 2017 Na naší konferenci vystoupil také mezi přednášejícími režisér Igor Chaun, se kterým natáčíme společně dokument o mladých lidech opouštějících dětské domovy. Jeho povídání se podařilo umístit na stránky časopisu REFLEX a vy si ho můžete poslechnout na stránkách reflex.cz.
 • 8. listopadu 2017 Máme tady další mediální výstupy z naší konference. Podívat se můžete na Zprávičky na České televizi http://www.ceskatelevize.cz, nebo si přečíst článek na Novinky.cz. Jsme rádi, že si tohoto tématu média všímají a bylo by moc fajn, kdyby se na něj zaměřili i naši politici.
 • 2. listopadu 2017 Konference na téma Najdu práci, když jsem z děcáku? je za námi a za organizační tým bychom chtěli velmi poděkovat všem partnerům, moderátorce Markétě Fialové, přednášejícím hostům a také účastníkům, kteří přišli a sdíleli s námi své zkušenosti a poznatky. Věříme, že tato akce byla pro všechny alespoň trochu přínosná a děkujeme moc za pozitivní ohlasy a komentáře! O konferenci a tématu začleňování dětí z dětských domovů do společnosti také informují média, více třeba na iDNES.cz V osvětě a podobných kampaních budeme i nadále pokračovat.
 • 31. října 2017 Rádi bychom poděkovali partnerům, kteří nám velmi pomohli s realizací středeční konference Najdu práci, když jsem z děcáku? Finanční prostředky a mentální podporu jsme získali od Modré pyramidy, která je hlavním partnerem akce a naše sdružení podporuje dlouhodobě. Finance nám poskytla i Městská část Praha 1, se kterou jsme realizovali také již několik projektů. Novým partnerem se stala společnost Livesport, čehož si nesmírně vážíme, protože v nás byla tímto vložena důvěra od nového subjektu. Společnosti FRUJO, Crocodille a Bageterie Boulevard nám pomohly v letošním roce s realizací našeho projektu Život nanečisto (aktivity zaměřené na přípravu větších dětí na odchod do dospělého života), proto jsme se rozhodli je spojit také s naší konferencí a tímto jim poděkovat. Velmi děkujeme také neziskové organizaci Nadání a dovednosti, která nám poskytla své kontakty a umožnila oslovit společnosti, které děti z dětských domovů dnes již zaměstnávají. Podporu nám také poskytla Asociace Dítě a rodina, která nám pomohla oslovit všechny členy s pozvánkou a propagovala naši akci na svých stránkách. A velké poděkování patří i našim mediálním partnerům, konkrétně pak projektu Pro Fair Play, stanici Regina na Českém rozhlasu a časopisu Zámeček.


Novinky z minulého ročníku najdete na http://2016.mimodomov.cz

 

© Copyright Mimo domov, o.s. 2009-2024, webmaster: Radim Hašek


Přejít na začátek stránky